Opis nowoczesnej architektury spoglądając na historię. Podobieństwa i różnice.

Używamy dobrej jakości materiału PCV do tworzenia okien, co zapewnia dodatkowe korzyści, takie jak izolacja itp. Możesz wybrać nasze pięknie ukształtowane okna rogu okiennego, które nadają im bardzo autentyczny wygląd.

Współczesna architektura zrodziła się u schyłku XIX wieku dzięki rewolucjom w technologii, inżynierii oraz materiałów budowlanych jak i chęci odejścia od historycznych stylów architektonicznych jak również stworzenia czegoś, co było czysto funkcjonalne i nowe.

Rewolucja w materiałach była pierwsza, z wykorzystaniem żeliwa, szkła płaskiego i żelbetu, aby wznosić trwalsze, lżejsze i wyższe konstrukcje. Proces odlewania szkła płaskiego został opracowany w 1848 roku, pozwalając na produkcję nader dużych okien. Kryształowy Pałac Josepha Paxtona na Wielkiej Wystawie w 1851 roku Był wczesnym przykładem konstrukcji żelaznej i szklanej, a w 1864 r. Pierwszą szklaną a także stalową ścianą osłonową. Te zmiany wspólnie doprowadziły do ​​powstania pierwszego wieżowca o budowie stalowej, dziesięciopiętrowego budynku ubezpieczenia domowego w Chicago, zbudowanego w 1884 r. Przez Williama Le Barona Jenneya [3]. Żelazna konstrukcja wieży Eiffla, która była wtedy najwyższą konstrukcją na świecie, pobudziła wyobraźnię milionów odwiedzających wystawę uniwersalną w Paryżu z 1889 r.

Opis  nowoczesnej architektury patrząc na historię. Wynikające podobieństwa  oraz różnice.

Francuski przemysłowiec François Coignet jako pierwszy zastosował beton zbrojony żelazem, czyli beton zbrojony prętami żelaznymi, jako technikę stawiania budowli. W 1853 r. Coignet wzniósł pierwszą żelbetową budowlę, czteropiętrowy dom na przedmieściach Paryża. Następnym ważnym krokiem naprzód było stworzenie windy bezpieczeństwa przez Elizeusza Otisa, po raz pierwszy zaprezentowanej na wystawie w Nowym Jorku w Crystal Palace w 1854 r., Dzięki czemu wyniosłe budynki biurowe jak również mieszkalne były praktyczne. Kolejną istotną technologią dla nowej architektury było światło elektryczne, które mocno zmniejszyło wszechobecne zagrożenie pożarów spowodowanych przez gaz w XIX wieku.

Porównaj ceny okien = http://twoje-okna.com/