Montaż okien w budynku z cegieł. Jak zrobić to właściwie? Sprawdź.

Oferujemy dużą gamę możliwości dla naszych podwójnych szyb, oprócz typowych jasnych białych szyb z podwójnymi szybami.

Cegła jest materiałem budowlanym służącym do wykonywania ścian, chodników oraz innych elementów w konstrukcji murowanej. Standardowo określenie „cegła” odnosi się do jednostki złożonej z gliny, ale obecnie jest stosowany do oznaczania prostokątnych jednostek wytworzonych z ziemi posiadającej glinę, piasek jak również wapno tudzież materiałów betonowych. Cegły da się łączyć ze sobą za pomocą zaprawy, klejów tudzież blokując je. Cegły są wytwarzane w wielu klasach, rodzajach, materiałach i rozmiarach, które różnią się w zależności od regionu i okresu, i są produkowane w ilościach hurtowych. Dwie podstawowe gatunki cegieł to cegły wypalone i niewypalone.

Blok jest terminem nawiązującym do prostokątnej jednostki budowlanej wykonanej z podobnych materiałów, ale zwykle jest większy niż cegła. Lekkie cegły (zwane również lekkimi blokami) są wykonane z kruszywa z ekspandowanej gliny.

Wypalone cegły są jednym z najwytrzymalszych oraz najsilniejszych materiałów budowlanych, niejednokrotnie nazywanych sztucznym kamieniem, oraz są używane od około 4000 rpne Cegły suszone na powietrzu, znane również jako cegły mułowe, mają historię starszą aniżeli cegły wypalane i mają dodatkowy składnik spoiwa mechanicznego, takiego jak słoma.

Montaż okien w domu z cegieł. Jak zrobić to dobrze? Zobacz.

Cegły układa się w warstwy a także liczne wzory zwane wiązaniami, zwanymi łącznie cegłami, oraz można je układać w różnego rodzaju zaprawie, ażeby trzymać cegły razem, tworząc trwałą strukturę.

Najwcześniejszymi cegłami były suszone cegły, co oznacza, iż uformowano je z gliniastej ziemi lub błota i suszono (przeważnie na słońcu), dopóki nie były dostatecznie mocne do użycia. Najstarsze odkryte cegły, domyślnie wykonane z ukształtowanego mułu i datowane przed 7500 rpne, znaleziono w Tell Aswad, w regionie górnego Tygrysu i w południowo-wschodniej Anatolii, niedaleko Diyarbakiru. Mieszkańcy Mehrgarh z Azji Południowej także wznosili oraz żyli w suszonych powietrzem domach z cegły mułowej w latach 7000–3300 pne Inne nowsze ustalenia, datowane na lata 7 000–6 395 pne, pochodzą z Jerycha, Katalonii Hüyük, starożytnej egipskiej fortecy Buhen i starożytnych miast doliny Indusu Mohenjo-daro, Harappa [5] i Mehrgarh [6]. Cegła ceramiczna lub wypalana była używana już w 3000 rpne we wczesnych miastach Doliny Indusu, takich jak Kalibangan. [7]

Porównaj ceny okien – http://twoje-okna.com/